Sıkça Sorulan SorularÖncelikle yazınız duygunuzun yoğunluğunu paniğin oluşturduğunu gösteriyor. Her kritik dönemde olduğu gibi sakin olmanızda ve kalmanızda fayda var.Öncelikle çocuğunuzun işitme kaybı olup olmadığını biz uzman yardımıyla test ettirin. Eğer işitme testi sonuçları normal işiten çıkarsa ve buna rağmen göz temasından ve adına tepki vermekten kaçınıyorsa Otizm belirtileri gösteriyor olabilir. Otizm Spektrum bozukluğu belirtileri gösteren bireylerin en belirgin özelliği göz teması kurmamaları ve yönerge almamalarıdır. İlk fırsatta testinizi yaptırıp sonrasında olabilecek ihtimalleri değerlendirmekte fayda var. 

Merhaba, evet Bilsem Grup taramaları ile başlayan mülakat etkinlikleri  ve denemeleri ile devam eden bir programımız Sakarya Özel Eğitimde mevcut. Bizim asıl amacımız zaten belirli zeka bölüm puanına sahip çocuklarımızın sınavlarda dikkat sürelerini artırmak ve Bilsem sınavları sürecinde başarılı olmalarını sağlamaktır. Minik kızımıza şimdiden başarılar dileriz.

İyi günler hocam oğlum yeni okumaya geçti, 1. Sınıfta. Sınıfında ilk geçenlerden biriydi ama neden olduğunu anlamıyorum defterini görseniz bit pazarı gibi, ne yazdığı okunmuyor. Bunun oğlumun akademik başarısını etkileyeceğinden korkuyorum. 

İyi günler, öncelikle okumaya geçiş sürecinden ötürü oğlunuzu tebrik ederim. Görünen o ki disgrafik özellikleri mevcut. Disgrafi bilinen adıyla yazma bozuklukları okuma anlamada ya da matematikte sorun yaşamayan fakat yazı yazmada eksik, fazla, atlayarak, eğik yazı bozuklarının gözlendiği bir alandır. İlk fırsatta bir uzmandan destek almalısınız.

Selamünaleyküm hocam benim 2 tane çocuğum var biri üçüncü sınıfa biri 6. Sınıfa gidiyor. İkisine de evde ödev yaptıramıyoruz. Ne zaman ödev adı duyulsa evde kıyamet kopuyor bağırmalar kavgalar. Eşimle birlikte bu sorunu nasıl çözebiliriz hocam ?

İyi günler, eşinizle birlikte bir davranış uzmanından bu konuyla ilgili yardım almanız gerekiyor. Ödev bir sorumluluk ve davranış örneğidir. Davranış kontrolünü sağladığınızda sorunlar hallolacaktır.

Okuma yaparken okuduğunu anlamakta zorlanması ve okuduğu kelimelere hecelere ekleme çıkarmalar yapması disleksi belirtisi, panikle çok çok okuma yaptırıp bu sorunun çözüleceğini düşünmeyin, çocuğunuzu psikolojik olarak olumsuz etkileme ihtimaliniz yüksek. İlk fırsatta bir uzmanla görüşüp danışmanlık almanızda fayda var.


Whatsapp Destek

Destek Hattı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?