Zeka OyunlarıZeka Oyunları

Zekâ Oyunları

Zekâ oyunları, çözülmesi için düşünme gerektiren bir bulmaca biçimidir. Öğretmenler, çocukların sınıf arkadaşlarıyla eğlenceli bir deneyim yaşarken zihinlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için okulda eğlenceli aktiviteler olarak genellikle zekâ oyunları kullanırlar. Zekâ oyunları size dikkatinizi odaklayabileceğiniz bir şeyler sunar. Rahatlatıcı, geliştirici ve eğlencelidir.

Zekâ Oyunlarının Faydaları

  • Zihni Keskin Tutar: Zihninizi farklı türde bulmacaları çözmek için çalıştırdığınızda, size hızlı düşünme yeteneği verir. Tıpkı çalışmak gibidir. Egzersiz yaptığınızda, kaslarınız daha fazla güce sahip olur, fiziksel aktiviteler için daha dayanıklı olursunuz ve temelde vücudunuz daha güçlü ve daha iyi hale gelir. Yani beyninizi zekâ oyunlarıyla meşgul ettiğinizde, zihniniz daha güçlü hale gelir ve keskinleşir.
  • Bilişsel Becerileri Geliştirir: Düzenli zekâ oyunları oynamak; problem çözme becerilerinizi, hafızanızı ve öğrenme yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Genelde okumanın zihninizi çalıştırmaya yeterli olduğunu düşünürüz ama aslında değildir. Bilişsel becerilerin gelişmesi için daha fazla zorlanmak gerekir. Bu yüzden düzenli zekâ oyunları oynamak çok faydalı olacaktır.
  • Düşünce Gücünü Geliştirir: Düzenli zekâ oyunları ile meşgul olduğunuzda, beyninizi çözmek için olaylara farklı bakmaya zorlarsınız. Bu nedenle, beyniniz bir şekilde hızlı düşünmeyi ve alışılmışın dışında düşünmeyi öğrenir.

 

Çabuk öğrenmede geleceğin metodu “Akıl  yada Zeka oyunları

Zeka Oyunları; zihni açan, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan eğitim metodudur  

Bu metot yıllar öncesinde ileri dünya ülkelerinde bir öğreti metot  olarak okullarda her seviyede öğretilmektedir  

Zeka Oyunları bilgi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel bir isimdir

 “Eğlenirken öğrenme” ilkesine dayanan zeka oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştırdığı için çocukların zeka gelişimine, yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına katkı sağlar

Çocuklar eğlenirken öğrenir, zeka ları gelişir

Hızlı iletisim
  • 0 532 669 16 54
  • 0 532 669 16 54
  • info@ozelegitimsakarya.com
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Destek Hattı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?